VÁŽENÍ HOSTÉ, DNE 20. A 21. ČERVNA 2024 BUDE CELÝ HOTEL UZAVŘEN Z DŮVODU KONÁNÍ SOUKROMÉ AKCE. DNE 21. ČERVNA 2024 OTEVŘENO POUZE WELLNESS CENTRUM OD 17:00. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Chci odhalit historii
rodinného Hotelu Ryšavý

Současnou podobu dostal hotel v letech 2007 – 2010. V minulosti zde fungovala hospoda s kuželnou, mateřská škola nebo pivovar. Obecní pivovar byl v obci Vémyslice provozován po stovky let, přičemž z těch dob se zachoval velký klenutý sklep, v němž se dnes nachází vinotéka a degustační sklep Hotelu Ryšavý. Ten nese hrdě název po svých majitelích – rodině Ryšavých.

Historie Hotel Ryšavý
Historie Hotel Ryšavý

První zmínka o domě hotelu pochází z roku 1599, kdežto první písemná zmínka obce pochází už z roku 1234. Obec Vémyslice byla pravděpodobně pojmenována podle lidu vévody Vojemysla, který se zde usadil. V dochovaných listinách najdete ovšem různé podoby názvu obce: Wemislicz, Weimisliz, Wemisliz a dokonce Wemeliz. Současný název Vémyslice pak nese obec od roku 1925.

V roce 2006 získaly Vémyslice status městyse a jsou součástí vinařské lokality jižní Moravy. Přímo v obci můžete objevovat dochované pamětihodnosti, nebo se nechat unášet kouzlem okolních zámků, hradů či chráněnou krajinnou oblastí Pálavou. Takže ve Vémyslicích na nic nemyslete a odhalte zážitky v Hotelu Ryšavý nebo vyražte do okolí právě teď.